czwartek, 13 majaTelewizja informacyjna Wrocław / Polska

Zakaz aborcji: Polskie celebrytki w ostrych słowach wypowiadają się na ten temat

Po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia zakazu aborcji rozpętało się piekło nie tylko kobiet ale i wszystkich polityków prawicy, szczególnie rządu Prawa i Sprawiedliwości pod kierownictwem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego.

Wzburzone kobiety organizują strajki, demonstracje, manifestacje i protesty w całej Polsce. Pomimo zakazu zgromadzeń który obowiązuje z powodu epidemii COVID-19 wyrażają one swoje niezadowolenie w bardzo ostry sposób, niektóre z nich publikują swoje zdanie w internecie wspierając na duchu te które na ulicach naszych miast je wykrzykują.

Gdzie zatem w tym wszystkim są polskie gwiazdy internetu, kina i telewizji? Jakie zdanie na temat zaostrzenia zakazu aborcji mają polscy celebryci płci żeńskiej, również matki? Sprawdźmy!

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością.

Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością.
TK orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach jak prawo do przerywania ciąży. Dlatego trzymam się z dala od polityki. Nie jest ona i nigdy nie była przedmiotem moich zainteresowań. Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji. Kiedy bylam w ciąży tak długo oczekiwanej, każdego dnia drżałam o zdrowie swojego dziecka. Aż do pierwszego badania mającego stwierdzić ewentualne wady. Trudno je bylo przeprowadzić, bo dziecko na skutek mojego stresu bylo bardzo ruchliwe. Przed badaniem rozmawialiśmy z mężem,że nawet gdyby coś było nie tak to dziecko urodzę. Taka była nasza wspólna decyzja. I pamiętam jak dziś tę wielką ulgę, że dziecko jest zdrowe! Miałam szczęście? Tak! Miałam wielkie szczęście! Po co o tym opowiadam? Bo przecież każda mama i tata chcą mieć zdrowe dziecko, dla każdego aborcja to ostateczność (wierzę,że tak jest) pozostawia wyrzuty sumienia na całe życie. Ale Bóg dał czlowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera czlowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam.
Dziś przeczytałam wypowiedź s.M. Chmielewskiej, która wychowuje adoptowanego niepełnosprawnego syna : „.Walkę o życie trzeba zacząć od wsparcia tych, którzy ciężar takiego trudnego życia mają nieść. Wtedy wybór życia będzie łatwiejszy” Pomyślałam o tych wszystkich mamach, które przyjęły swoje ciężko chore dzieci, opiekują się nimi i kochają je nad życie, bo jak mówią: „Niewiele da się zrobić, ale da się kochać”.

Małgorzata Kożuchowska

Zawsze, a teraz szczególnie, powinniśmy się wspierać, a nie dzielić. Bycie kobietą i bycie matką to odpowiedzialność oparta na miłości. Wierzę w kobiety, wierzę w miłość, wierzę w wolność i jest mi dziś bardzo smutno…

Anna Lewandowska

Mam chorego męża w szpitalu, chorą mamę, której nie mogę odwiedzić, przestraszone starsze dzieci w domu i 4 miesięczne niemowlę, które potrzebuje spokojnej mamy. Wszyscy razem od niedzieli jesteśmy na kwarantannie. Szczerze mówiąc nie wiem, do kiedy, bo Sanepid do tej pory nie odezwał się do nas i po prostu nie mam siły oraz cierpliwości na konwenanse. To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji In vitro był jednym z przygotowawczych kroków. Kiedy PIS przeprowadzał zamach na Trybunał Konstytucyjny, wielu z Was myślało: „to mnie nie dotyczy”. Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK.
PIS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet
Kiedyś Was rozliczymy 💪

Ogólnopolski Strajk Kobiet
Dziś 23.10.2020
Godzina 19.00
Warszawa ul.Mickiewicza 49.
#powiedzkomuś

I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni… Możecie tu wyrzygiwać swój hejt, Wasze frustracje i Waszą głupotę. Mam to w d… 🤷‍♀️ Od lat codziennie mierzę się z hejtem i radzę sobie z nim całkiem dobrze. Zobaczymy, jak Wy będziecie sobie radzić już niedługo z utratą władzy 💁‍♀️ I pamiętajcie: wahadło mocno wychylone w prawo za jakiś czas proporcjonalnie mocno wybije w lewo!

Małgorzata Rozenek

Prawa, o które tak długo walczyły kobiety są nam dziś odbierane krok po kroku.
Jestem przerażona tym, jaki szykujemy świat dla naszych córek. I nie tylko ja, bo orzeczenie TK jest zadaniem mądrzejszych ode mnie ludzi POGWAŁCENIEM PRAW CZŁOWIEKA.
„Tak zwane orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego stanowi bezprecedensowy atak na prawa kobiet, prawa rodziny i wolność jednostki od nieludzkiego i poniżającego traktowania. (…)
Trybunał podjął próbę zmuszenia kobiet i ich rodzin do bohaterstwa i wyrzeczeń. Odmawiania kobietom prawa do decydowaniu o sobie, swojej rodzinie i jej losie. Narażania kobiet, ich rodzin oraz nienarodzonych dzieci na cierpienia psychiczne i fizyczny ból. Zmuszania dzieci do życia w cierpieniu i bólu oraz powolnego umierania w imię prymatu fundamentalizmu nad godnością drugiego człowieka. To jaskrawe naruszenie praw człowieka.”

Tak brzmi komentarz FUNDACJI HELSIŃSKIEJ, dotyczący wczorajszej decyzji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
A co Wy czujecie?
M.
PS. W całej Polsce organizowane są spontaniczne protesty, listę miast znajdziecie na instastory!

Martyna Wojciechowska

TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY wydał dzisiaj #WYROKNAKOBIETY
zgodnie z którym przerwanie ciąży z powodu poważnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją.


Od 1993 roku w Polsce obowiązywała ustawa, wg której przerwanie ciąży było legalne w 3 przypadkach:
– gdy ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki
– gdy pochodzi z gwałtu
– gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu

Organizowanie takich głosowań w samym środku szalejącej pandemii jest w mojej ocenie aktem politycznego wyrachowania!

To, co się dziś stało to skazanie tysięcy kobiet na cierpienie.
Zwracam się zatem z pytaniem do ludzi odpowiedzialnych za tę decyzję:
Jak nasze państwo jest przygotowane do niesienia pomocy kobietom, które zmusi do urodzenia nieodwracalnie uszkodzonych płodów?
Temat braku wystarczającej pomocy osobom niepełnosprawnym jest poruszany od lat.
Protesty wspaniałych rodziców takich dzieci od lat spychane są na margines. Nie dostają odpowiedniej pomocy, wparcia, są zostawieni sami sobie.

Po raz kolejny cały ciężar i odpowiedzialność została zrzucona na kobiety.
M.

Martyna Wojciechowska

22.10 Straszny dzień dla polskich kobiet.
Pseudo Trybunał Konstytucyjny orzekł, ze aborcja w przypadku ciąż patoembrionalnych jest niezgodna z konstytucją.
Zmuszając kobiety do utrzymywania ciąż w przypadku nieodwracalnie uszkodzonych płodów. Bezczaszkowce, bezmózgowce, z organami poza obrębem ciała nie mają żadnych szans na przeżycie po urodzeniu. Takie ciąże mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia kobiety. Potworną traumą dla niej i jej bliskich. Decyzja o aborcji, w takich wypadkach popierana przez 78% naszego społeczeństwa, dyktowana jest także chęcią oszczędzenia umierania w cierpieniu zdeformowanym istotom. Niewyobrażalne jest dla kogokolwiek, kto tego nie doświadczył jak dramatyczne jest to doświadczenie dla kobiety. Nikt nie ma prawa osądzać jej decyzji. Nie ma prawa decydować za nią.

Maja Ostaszewska

Polska Rzeczpospolita Hipokryzji i Cynizmu- oto gdzie żyjemy. I szanowni rządzący, nie zasłaniajcie się Bogiem, który dał nam wolną wolę. Wasze działania już od dawna niszczą Jego oblicze. Używacie Go, manipulujecie, traktujecie jak tarczę. Tak samo używacie Polski i orła, któremu korona przez wasze partactwa zsunęła się na dziób. Populistyczne działania dają wam poparcie u tych których albo porwał wir pseudopatriotyzmu, albo ważniejsze jest tu i teraz, niż to co będzie za chwilę. 500plus sprawiło, że ludziom nie opłaca się pracować. Nie stać was na to, ale brniecie, zdziwieni, że niespecjalnie przełożyło się to na poprawę niżu demograficznego. Może ten rząd dusz, który się teraz zgodnie z ustawą narodzi podniesie wam wykresy? Jako osoba prowadząca jednoosobową działalność, dająca pracę kilkudziesięciu osobom nie mogę zatrudnić niani na umowę o pracę, bo nie mam opieki nad dziećmi w pkd. To jest właśnie wasze państwo prorodzinne? Nie macie żadnej realnej polityki prorodzinnej! Zamiast obniżyć VAT na niezbędne dzieciom rzeczy rzucacie ludziom 500 złotych miesięcznie nie sprawdzając na co to wydają. Brakuje szkół i przedszkoli, nauczyciele odchodzą z zawodu bo brakuje im na życie, przez tygodnie ignorowaliście rodziców niepełnosprawnych dzieci w sejmie… Ile macie pieniędzy na opiekę psychologiczną dla kobiet noszących w łonie zmasakrowane dzieci, na których smierć będą patrzeć? A ile miejsc w specjalistycznych ośrodkach, dla tych dzieci które mimo wszystko przeżyją? Jeśli ten kraj przetrwa pandemię, mimo waszych partactw (swoją drogą ciekawi mnie ile wydaliście na logo i stronę szpitala narodowego, możecie podać kwotę w Sasinach) to my was rozliczymy. Za ustawy i nocne głosowania, respiratory których nie ma, zabieranie podstawowych praw, śmianie nam się w twarz. Za wasze przekręty, za to co zrobiliście z TVP, za Srebrną i Rydzyka. Kochacie przecież rozliczanie przeszłości i akta IPN. Kiedyś też będziecie przeszłością. Oby jak najprędzej.

Dorota Szelągowska

Jestem wstrząśnięta wczorajszym dniem. Nie mogłam spać, wyobrażając sobie teraz ból, smutek i łzy wielu kobiet w Polsce.
Nie mam w zwyczaju publikować tak osobistych zdjęć. Ale….
Tak, to zdjęcie na kilka dni przed porodem mojego pierwszego, długo wyczekanego syna.
Jestem córką, siostrą, matką, przyjaciółką – jestem kobietą.
Mam dwójkę dzieci. Zdrowych i pięknych.
Jak przeszłam ciążę? Książkowo? Otóż nie. Nie spałam spokojnie pierwsze trzy miesiące. Płakałam czekając na dobre wieści. Tak sobie sekretowałam w głowie. Będzie dobrze.
Tysiące badań. Byłam pod opieką cudownych lekarzy, specjalistów w dziedzinie tzw. „trudnej ciąży”. Resztę zostawię dla siebie.
Dziś mam cudownych chłopców. Codziennie czujemy z mężem wdzięczność za tak wspaniały DAR!
Ale co z innymi kobietami? Co z ich dziećmi skazanymi na cierpienie???
Brak słów. Smutek. Złość.
Chciałabym się obudzić dzisiaj i powiedzieć, że to tylko jakiś senny koszmar. NIESTETY TO PRAWDA🙆‍♀️

Katarzyna Zielińska

❗️Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej uderza nie tylko w kobiety, ale także w ich partnerów i rodzinę,którą tworzą. Tylko kobieta w zgodzie z własnym sumieniem i wiarą MA PRAWO decydować o życiu swojego nienarodzonego dziecka, dotknietego nieuleczalną, letalną chorobą. Tylko ONA bierze za tę decyzję odpowiedzialność,którą będzie musiała nieść przez całe swoje życie.❗️

Grażyna Torbicka

Jako kobieta, w przyszłości matka..
muszę zabrać głos..


To co się dzieje łamie mi serce.
Jestem tu dla Was i z Wami.
Nieważne jakie mamy poglądy i doświadczenia..
jako kobiety jesteśmy w tym razem.

PRZECZYTAJ PIĘĆ RAZY..
postaraj się zrozumieć,
zanim coś tutaj zostawisz…

Jesteś w ciąży..
Słyszysz diagnozę lekarza:
„Pani dziecko ma wadę wrodzoną, jest bardzo chore/zdeformowane..
po urodzeniu umrze”…

Co robisz?

Bo ja nie wiem..
Przysięgam .. nie wiem…
ALE CHCE WIEDZIEĆ ŻE MAM WYBÓR..

Dopóki NIE ZNALAZŁAŚ SIĘ W TAKIEJ SYTUACJI .. NIE OCENIAJ!
bo nie wiesz z czym musi się mierzyć matka, która wie, ze JEJ DZIECKO ZARAZ PO URODZENIU SKONA W MĘCZARNIACH..

DOPÓKI NIE ZAŁOŻYŁAŚ BUTÓW MATKI SKAZANEJ NA NAJTRUDNIEJSZY WYBÓR, NIE OCENIAJ!

JEŚLI JESTEŚ KOBIETĄ..
na litość boską..
NIE OCENIAJ!!!
Bo może Cię spotkać taki sam los!

Czy podejmujący te decyzje,
byli na miejscu kobiety,
która staje przed najtrudniejszym wyborem?

Cały świat złapał się za głowę..

Uderzono w TE KOBIETY, którym najciężej się bronić.
W TE KOBIETY, które staną przed jedną z największych tragedii swojego życia..

Słuchaj..
Nie mówię tu o ABORCJI NA ŻYCZENIE..
Jestem przeciwnikiem aborcji,
jako alternatywy dla antykoncepcji.
Jestem wierząca i praktykująca.
To nie jest fanaberia..
TO SĄ SKRAJNE PRZYPADKI, które powinny być traktowane WYJĄTKOWO jak dotychczas!
Co się zmieniło z dnia na dzień?

Wiem..
Nie jestem matką..
Nie jestem w ciąży..
Nigdy nie przerwałam ciąży..
Nigdy nie poroniłam..
Nie wiem jaką decyzje podjęłabym gdybym usłyszała, ze dziecko które nosze pod sercem, jest zdeformowane i umrze w cierpieniach..
ALE CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ ZE MAM WYBÓR.

Nigdy nie ośmieliłbym się oceniać takiej KOBIETY..
Żadna z nas, nie ma prawa tego kwestionować,
dopóki sama nie znajdzie się w sytuacji..

Jesteśmy w tym RAZEM.
Jesteśmy KOBIETAMI.
Nie oceniajmy, a wspierajmy proszę.

Ewa Chodakowska

Większość kobiet w Polsce jest przeciwna zaostrzaniu przepisów antyaborcyjnych i jak widać celebrytki ich w tym wspierają.