czwartek, 13 majaTelewizja informacyjna Wrocław / Polska

Jacek Magiera został nowym trenerem Śląska Wrocław

Klub piłkarski WKS Śląsk Wrocław pozbył się się czeskiego szkoleniowca Vitezlava Lavicka za fatalne wyniki drużyny w ostatnich meczach. Na jego miejsce zatrudniono nowego trenera, 44-letniego Jacka Magierę.

Jesteśmy wdzięczni Vitezslavowi Laviczce za zakończoną sukcesem misję ratowania ekstraklasy dla Śląska oraz kolejny sezon pełen emocji. Jednak w naszej ocenie od kilku miesięcy drużyna nie rozwijała się w kierunku, na jakim nam zależy i na jaki umawialiśmy się z trenerem. Długo wspólnie pracowaliśmy nad poprawą sytuacji, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Stąd trudna decyzja o wcześniejszym zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem i całym sztabem szkoleniowym.

Prezes Śląska Piotr Waśniewski

Jacek Magiera to były piłkarz Rakowa Częstochowa, Legii Warszawa i Widzewa Łódź. W 2016 r. prowadził Zagłębie Sosnowiec, a następnie Legię, z którą zdobył mistrzostwo Polski i rywalizował w Lidze Mistrzów.

Nowy szkoleniowec podpisał na razie dwuletni kontrakt z wrocławskim klubem piłkarskim. Życzymy sukcesów jemu i drużynie.