Kaczyński idzie na wojnę z Niemcami i rząda od Niemiec ponad 6,2 biliona zł za atak w 1939r. [Raport]

W dniu rocznicy wybuchu 2 Wojny Światowej kiedy to Niemcy zaatakowali Polskę, Kaczyński postanowił wystąpić do Niemiec o reparacje za straty które poniósł nasz kraj podczas tego brutalnego ataku. Decyzja została już ostatecznie podjęta i rząd PIS złoży oficjalny wniosek w tej sprawie.

Pełny raport w wersji polskiej można przeczytać tutaj:

Dzisiaj na Zamku w Warszawie już zupełnie ostatecznie zostanie podjęta i ogłoszona decyzja o tym, że Polska wystąpi o reparacje wojenne, o odszkodowania za to wszystko, co Niemcy uczynili w Polsce w ciągu lat 1939-1945.

Jarosław Kaczyński

Do tej inicjatywy odniósł się już Donald Tusk, według którego temat jest wykorzystywany do celów politycznych jakie PIS próbuje ugrać w Polsce.

Inicjatywa PiS o reperacjach wojennych pojawia się co kilka lat, gdy jest potrzeba zbudowana narracji politycznej. Tu nie chodzi o żadne reparacje od Niemiec, tu chodzi o kampanię polityczną.

Donald Tusk

Radosław Sikorski z Platformy Obywatelskiej ma jeszcze bardziej oryginalne spojrzenie na sprawę.

Oczywiście, moralnie, politycznie Niemcy są nam winni, ale niestety rząd PRL pod presja sowiecką otrzymywał jakieś tam sprzęty jako część ustanowionych w Poczdamie reparacji na rzecz ZSRR. W sensie prawnym powinniśmy wstępować z roszczeniami wobec Rosji jako spadkobiercy ZSRR, a jakoś o tym nie słychać, tylko jest to instrument utwardzania PiS-owskiego elektoratu i szczucia na Niemcy.

Radosław Sikorski

Gra jest warta świeczki bo według raportu Biura Odszkodowań Wojennych z 1947 roku, straty Polski sięgały 850 miliardów dolarów, na tamten rok. Kwota ta więc może być dzisiaj o wiele wyższa, jak zaznacza Arkadiusz Mularczyk z PIS.

800 tys zł to strata za jednego zabitego Polaka. 4 biliony 300 miliardów zł to wycena polityków PIS za straty ludzkie których doznała Polska, a to tylko część wyliczeń, do tego dochodzą straty materialne, gospodarcze, budynków, kultury i sztuki. Ponad 6,2 biliona zł to kwota która została podana w opublikowanym dzisiaj raporcie.

Czy Jarosław Kaczyńki puści Niemców z torbami? Jak myślicie? Czy Polsce należą się reparację od strony Niemiec?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.