Nauczyciel trafił do więzienia bo sprzeciwił się ideologii LGBT

Nauczyciel języka niemieckiego, historii i polityki w irlandzkiej szkole umiejscowionej w Multyfarnham Co Westmeath (Diocese of Meath and Kildare) decyzją tamtejszego sądu trafił do więzienia bo odmówił dostosowania się do ideologii LGBT podczas przeprowadzanych przez siebie zajęć, ponieważ stoją one w sprzeczności z jego prywatnymi przekonaniami.

Cała historia rozpoczęła się gdy Enoch Burke odmówił zwracania się do jednego z transpłciowych uczniów per „oni” zamiast „on”. Zarówno uczniowi jak i jego rodzicom to się nie spodobało więc skierowali sprawę do sądu. Nauczyciel został zawieszony w pracy i otrzymał zakaz zbliżania się do szkoły i przeprowadzania tam zajęć. Gdy po wakacjach stawił się w szkole tym samym złamał zakaz i decyzją sędziego Michaela Quinna trafił do więzienia Mountjoy za obrazę sądu i niedostowowanie się do jego wyroków.

Miał przy tym powiedzieć:

To szaleństwo, że zostanę wyprowadzony z tej sali do więzienia, ale nie porzucę moich chrześcijańskich przekonań.

Jestem nauczycielem i nie chcę iść do więzienia. Chcę być dzisiaj w mojej klasie, byłęm tam dziś rano, kiedy mnie aresztowano.

Kocham moją szkołę, której motto to Res Non Verba, czyny, a nie słowa, ale jestem tu dzisiaj, bo powiedziałem, że nie nazwałbym chłopca dziewczyną.

Transpłciowość jest sprzeczna z moją chrześcijańską wiarą. Jest to sprzeczne z pismami świętymi, sprzeczne z etosem Kościoła Irlandii i mojej szkoły.

Moje przekonania religijne nie są wykroczeniem. Nie są rażącym wykroczeniem. Nigdy nie będą. Są mi drogie. Nigdy się ich nie wyprę, nigdy ich nie zdradzę i nigdy nie ukłonię się przed rozkazem, który by ode mnie tego wymagał. Po prostu nie mogę tego zrobić.

Enoch Burke

Sędzia powiedział, że Pan Burke będzie mógł oczyścić się z zarzutów jeżeli tylko dostosuje się do zakazu zbliżania się do szkoły i nauczania tam. Będzie miał ku temu okazję jeszcze w tym tygodniu w sądzie podczas składania wyjaśnień oraz na przesłuchaniu dyscyplinarnym w szkole które ma mieć miejsce jeszcze w tym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.