czwartek, 13 majaTelewizja informacyjna Wrocław / Polska

ORLEN rozpoczyna czystki w Polska Press, z pracy wylatują redaktorzy naczelni

Rozpoczynają się czystki w wydawnictwie Polska Press które a raczej było jest właścicielem kilkudziesięciu portali internetowych i gazet lokalnych na polskim rynku, między innymi znanej wszystkim mieszkańcom Wrocławia, Gazety Wrocławskiej. Przypomnijmy, że Polska Press zostało właśnie przejęte przez ORLEN który stał się 100% udziałowcem akcji tego wydawnictwa, aktualnie tam trwają jakieś roszady i próby odwrócenia tego przejęcia przez Rzecznika Praw Obywatelskich, ale raczej do tego nie dojdzie ponieważ państwowy koncern naftowy w rękach Prawa i Sprawiedliwości zaczyna działać w tym temacie na dobre.

Pomimo słów prezesa ORLENU, Daniela Obajtka o tym, że „Nie są planowane zwolnienia wśród pracowników Polska Press. PKN Orlen jako właściciel spółki będzie przestrzegał zasad wynikających z prawa prasowego i nie zamierza ingerować w treści dziennikarskie publikowane w tytułach wydawanych przez Polska Press”, z pracy wyleciało dzisiaj 4 redaktorów naczelnych.

Jerzy Sułowski z Gazety Krakowskiej, Marek Twaróg z Dziennika Zachodniego, Marcin Kowalczyk z Dziennika Łódzkiego i Stanisław Sowa z Nowin. Ci panowie otrzymali właśnie wypowiedzenia i mogą zacząć szukać sobie pracy gdzie indziej.

Politycznym czynownikom uschną kiedyś ręce za to, co zrobili i robią z mediami w Polsce

Marcin Zasada

Czy Arkadiusz Franas z Gazety Wrocławskiej trzęsie już portkami ze strachu przed zwolnieniem jak inni pracownicy Polska Press w całej Polsce? Nie wiadomo. Anonimowo wypowiadający się dziennikarze boją się jednego, wskazywania tematów do pisania jak to się odbywa w TVP.INFO. Jedno jest pewne, Prawo i Sprawiedliwość nie po to kupiło Polska Press rękami ORLENU i Daniela Obajtka aby pozwolić sobie na pisanie o nich źle. Dowodem na związek polityczny tych zmian jest zlecenie kierowania Gazetą Krakowską i Dziennikiem Polskim, Wojciechowi Musze, człowiekowi pracującemu wcześniej w Gazecie Polskiej, która jak powszechnie wiadomo jest tubą propagandową parti Prawo i Sprawiedliwość.

Czas pokaże jaka przyszłość czeka wolne media w Polsce, ale pierwsze symptomy poważnej choroby mogą się właśnie na naszych oczach rozpoczynać.