czwartek, 13 majaTelewizja informacyjna Wrocław / Polska

Rekrutacja do przedszkoli 2021/2022

Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych we Wrocławiu ropocznie się już 24 marca od godz. 12:00. Aby to zrobić trzeba posiadać elektroniczny profil zaufany który można założyć w iternecie. Wniosek można też wydrukować i zawieść do placówki osobiście. Liczba miejsc w przedszkolach jest już znana od 15 marca. We Wrocławiu powstało 1830 nowych miejsc dla dzieci w przedszkolach a w 2021 roku powstanie ich ponad 1000 które zostaną one uruchomione w III kwartale tego roku.

Wnioski można składać do 31 marca w przypadku przedszkolaków, i aż do 20 maja w przypadku pierwszoklasistów którzy zaczynają naukę w szkole podstawowej. Kolejność zgłoszeń kandydatów nie ma żadnego znaczenia bo liczy się punktacja.

W rekrutacji mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2015-2018, zamieszkałe we Wrocławiu i których rodzice ubiegają się o miejsce poraz pierwszy lub chcą zmienić dotychczasową placówkę na inną. Dzieci urodzone w 2015 roku mogą zgłaszać się do tzw. zerówki.

Rekrutacja dotyczy placówek publicznych prowadzonych przez gminę Wrocław i niepublicznych, które są prowadzone przez podmioty prywatne. Ceny za uczęszczacnie w obu przypdkach są takie same.

Rodzice muszą wybrać aż trzy przedszkola na wniosku, ponieważ gdy dziecko nie dostanie się do preferowanego przez nich pierwszego to nadal ma szansę na umieszczenie w innej, mniej preferowanej przez nich placówce.

Mapa zawiera szczegółowe informacje o placówkach przedszkolnych we Wrocławiu, wystarczy kliknąć na domek. Na zielono zaznaczone są przedszkola publiczne prowadzone przez gminę Wrocław, na niebiesko zerówki, a na pomarańczowo przedszkola publiczne prowadzone przez inne podmioty.

Przypominamy:

Rekrutacja odbywa się elektronicznie przez stronę: https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/switcher-public/index%21doDefault.action

Złożyć wniosek w placówce można też osobiście po uprzednim jego wydrukowaniu.

Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia.