czwartek, 13 majaTelewizja informacyjna Wrocław / Polska

Tramwaj na Swojczyce jednak powstanie. Ogłoszono przetarg

Mieszkańcy Swojczyc doczekają się ich upragnionego tramwaju który połączony tę część miasta z centrum. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły właśnie przetarg na projekt lini tramwajowo-autobusowej na Swojczyce. Pojazd będzie przejeżdżał przez nowe mosty Chrobrego. Zwycięzca przetargu zostanie wyłoniony już 7 kwietnia ale będzie kilkanaście miesięcy czasu na przygotowanie dokumentacji w związku z czym linia tramwajowa zostanie uruchomiona najwcześniej za kilka lat.

Chcemy lepiej skomunikować tamten rejon Wrocławia. Tramwaj poprawi jakość życia mieszkańców miasta, jak i całej aglomeracji

Jacek Sutryk
Koncepcja trasy. Źródło: Wrocławskie Inwestycje

Według planu pętla tramwaju ma się znajdować w pobliżu ulic Bazaltowej i Chałupniczej, tuż obok powstanie parking dla samochodów typu Parkuj i Jedź (Park & Ride) na 181 aut. Odcinek będzie długi na 1,7 km.

W ramach tego projektu zostanie przebudowana pętla autobusowo-tramwajowa na Sępolnie, powstanie 2,1 km drogi wojewódzkiej 455 z Jelcza-Laskowice do Wrocławia, powstaną drogi dla roweró, chodniki, przejścia dla pieszych. Zostanie przebydowana sieć podziemna i fragment ulicy Marco Polo, połączy ona osiedle nad Odrą z ulicją Swojczycką na wysokości ul. Mydlanej.

Już w tym roku zacznie się budowa nowych mostów Chrobrego łączocych Sępolno z osiedlem Olimpia Port. Most południowy będzie miał 153,51 m długości a północny tylko 75,30 m.